İkinci Mescidimiz Hizmete Açıldı

2021 Yılını mescitler yılı yapma amacıyla başladığımız projelerimizin ikincisi Tanzanya’da hizmete açıldı. Hz. Ebubekir Mescidi, Tanzanya’daki inşası tamamlanan ikinci mescidimiz oldu.

Mizingi köyündeki açılışa köy halkı ve bölge yöneticileri katıldı. İkindi namazı öncesinde ilk ezanın okunması ile beraber köyün ileri gelenlerinin dua merasimi gerçekleştirildi. Namazın kılınması sonrasında yemek dağıtımı ile devam eden programda, mescidin bölge için öneminden bahsedildi.

Köydeki tek mescit olan Hz. Ebubekir mescidi yaklaşık bin kişiye hizmet verecek. Aynı anda iki yüz kişinin toplu olarak ibadet edebileceği mescidin inşası yaklaşık altı ay sürdü.  Bölge halkının ekiplerimizden isteği mescidin yanına bir su kuyusu açılması, ses sistemi ve mescit imamlarına maddi destek sunulması oldu. Ekiplerimizin yaptığı inceleme sonucunda abdesthanede kullanılan suyu yaklaşık beş kilometre ötedeki bir kuyudan taşınarak minarenin altındaki depoda biriktirildiği tespit edildi.

Mescide bir su kuyusu kazandırmak adına bölgenin su yapısı ile ilgili çalışmalar ivedi şekilde başlatıldı. İkinci mescidin inşası yolunda bizlerle beraber olan ve maddi-manevi desteklerini bir an olsun esirgemeyen destekçilerimize teşekkür ederiz.

Etkinlik mescit bahçesine dikilen fidanların sulanması ve bereket için yapılan dualarla son buldu.

Yakında Nijerya, Sierra Leone ve Bangladeş’te açılacak mescitlerle beraber bu sene hedeflediğimiz beş mescit inşası tamamlama hedefine ulaşmayı ümit ediyoruz.